Dumlupınarlılarınforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islamiyetmi milliyetcilikmi

4 posters

islamiyetmi milliyetcilikmi Empty islamiyetmi milliyetcilikmi

Mesaj  millinefer 24th Aralık 2008, 15:32

islamda millet ümmet demektir.
o zaman ırkcı milliyetcilikle ümmetciliği karıştırmamak gerekir.
ayrıca türkler islamı seçmiştir,islam türkleri değil.bu yüzden alman bir müslümanı alman diye türklükten aşağı görmek doğru değildir.yada müslüman kürdü pkk ile eş görüp düşman bilmemek gerekir.
bir hadiste buyuruluyor :"küfür tek milletdir."
insanların milleti olacak ama ortak paydası islam olacak.
kımız türklerin içkisidir ,ancak islam içkiyi haram kılmıştır.
burda bir örnekle konuyu özetleyelim.
şems güneş demektir,şemsiye güneşten koruyan alet adıdır.ama şemsiye kimiyerde güneşter koruduğu gibi,kimi yerdede yağmurdan ,kimi yerde de kardan korur .ama şemsiye gene şemsiyedir.

millinefer

islamiyetmi milliyetcilikmi Empty Geri: islamiyetmi milliyetcilikmi

Mesaj  melisa 25th Aralık 2008, 11:15

Allah razı olsun kardeşim güzel bir konuya değinmişsin. malesef günümüzde millet dendiğinde akla gelen ilk şey hemen ırkçılık oluyor. oysa ki Efendimiz(sav) ırkçılığa karşıydı. madem ki biz de Efendimizin(sav) ümmetiyiz bizde ırkçılığa karşı olmalıyız. üstünlüğün yalnızca takvada olabileceği bilincine varmalıyız
melisa
melisa

islamiyetmi milliyetcilikmi Empty kardeşlerim

Mesaj  büyük_aslihanlarli 25th Aralık 2008, 20:36

şimdi gemi hepimizin gemisi gidilecek yer neresi muasır medeniyetler seviyesi o seviye yi bizim bulmamız lazım kimisi arabistan da kimisi abd de kimi si rusya da kimisi de ab de ararsa bu işin içinden çıkamayız onun için bu rota yı kendimiz belirlemeliyiz ****** ün hedefi akdeniz di hedef i koydu kendisine başardı bizlerin de hedefi türk islam birligi olmalı türk islam imparatorlugu olmalı bunun için geleneklerimizden ayrılmamalıyız rehberi kuran kabul edip hedefi turan kabul edip yürümeliyiz mhp sinin 2023 lider ülke türkiye tezini ortaya koydu büyük de destek görüyor türk islam devleti için mhp sinde buluşmak dilegiyle..... kimsenin görüşünü ve teşkilatlanmış hali olan partilerini aşagılamak hedefimiz olmamalı bu chp de olsa......eleştirin ama aşagılamayın

büyük_aslihanlarli

Mesaj  izmirlihoca 25th Aralık 2008, 21:56

Eleştirin ama hakaret etmeyin sözünü siz gibi eleştiren ve küfür eden birine hiç yakıştıramadım.
Çünkü faşist puşt yavşak kelimelerinin bir arada bulundğu bir yazınızı gördüm ve forumumuzdan kaldrdım.
Lütfen başkasından istediğimizi kendimizde uygulayalım öncelikle.

izmirlihoca
En aktif üyeler

Erkek Mesaj Sayısı : 222

http://www.ergundemir.tr.gg

islamiyetmi milliyetcilikmi Empty s.a

Mesaj  büyük_aslihanlarli 26th Aralık 2008, 19:53

izmirli hoca ya sen küfür ne bilmiyorsun ya da size hiç küfredilmemiş ..........
neyse bazen susmak en büyük cevapmış susuyorum alın cevabınızı alabildiginiz kadar...............

büyük_aslihanlarli

Mesaj  izmirlihoca 27th Aralık 2008, 12:56

Küfür etmeyi bilen ve küfür ettiğini övünerek söyleyen birinin de karşı taraftan küfür hakaret edilmemesini istememesi sizce çok normal ise denecek birşey yok demektir.
Küfüretmekden Konuşacak birşey bulamayan birinin cevap vermemesi de normal bir durumdur herhalde.
Lütfen dediğiniz gibi cevap vermeden yada verirseniz de kendinizin istediğiniz gibi hakaretsiz ve küfürsüz bir cevap veriniz.

izmirlihoca
En aktif üyeler

Erkek Mesaj Sayısı : 222

http://www.ergundemir.tr.gg

islamiyetmi milliyetcilikmi Empty sus kardeşim

Mesaj  millinefer 28th Aralık 2008, 18:14

suskunluk kimi zaman suçu kabullenmek,kimi zamanda cevap verememek anlamına gelir.
ayrıca küfür etmek çözüm değil medeni yada islami bir uslupla derdi
ni anlatmak daha akıllıca olsa gerek...

millinefer

Mesaj  büyük_aslihanlarli 28th Aralık 2008, 19:58

orta da bir suç yokken neden kendimi savunayım ki ben küfrü savunmuyorum bu söylenilen kelimeleri eminim ki günlük yaşantınız da da kullanıyorsunuz sonra gelip burda ahkama kalkıyorsunuz.....ben silmenin asıl amacı akp nin eleştirilmesini hazmedememe .....
hazmedemeyenlere selam olsun
nasıl olsa ezip geçecegiz
yüreklere sevgi ile
dolup geçecegiz

büyük_aslihanlarli